W Centrum Obsługi Ruchu Turystycznego stoi literacka półka wypełniona książkami. Jeśli przeczytaliście książkę i chcecie podzielić się nią z innymi czytelnikami, wystarczy teraz zostawić ją na półce w dowolnym momencie dnia (w godz. 9.00 – 17.00). Ustawiając półkę przyłączamy się do grona miłośników bookcrossingu. To – w dużym skrócie – wielka światowa biblioteka, w której nie ma żadnych opłat, ani kaucji. Niech będzie nas jak najwięcej!

Literackie półki i regały bookcrossingowe, oznakowane dobrze Wam znanym logo akcji Drugie Życie Książki, znajdziecie również w kawiarni BAL (ul. Ślusarska 9), Tramp ApartHostel (ul. Św. Tomasza 30) i kawiarni Stopklatka (ul. Brodzińskiego 8) i w Spółdzielni “Ogniwo” (ul. Paulińska 28). Jeśli przeczytaliście książkę i chcecie podzielić się nią z innymi czytelnikami, wystarczy zostawić ją na jednej z półek w dowolnym momencie dnia, w godzinach otwarcia miejsca, i gotowe. Do dzieła!

Kawiarnia BAL
ul. Ślusarska 9
Tramp ApartHostel
ul. Św. Tomasza 30
Kawiarnia Stopklatka
ul. Brodzińskiego 8
Spółdzielnia “Ogniwo”
ul. Paulińska 28 (I p.)


fot. Karol Horosinfot. Karol Horosin

Półki Drugiego Życia Książki są również obecne w krakowskich szpitalach i ośrodkach pomocy społecznej:

Szpital Specjalistyczny im. Jana Pawła II
Specjalistyczny Szpital Miejski im. Gabriela Narutowicza
Szpital Zakonu Bonifratrów św. Jana Grandego
Uniwersytecki Szpital Dziecięcy
Szpital Specjalistyczny im. S. Żeromskiego
5 Wojskowy Szpital Kliniczny z Polikliniką
Wojewódzki Szpital Specjalistyczny
Wojewódzki Specjalistyczny Szpital Dziecięcy im. Św. Ludwika
Szpital Położniczo-Ginekologiczny – Ujastek
Szpital Specjalistyczny im. dr J. Babińskiego.

Spotkać nas możecie również w placówkach Stowarzyszenia SEIMACHA, w Specjalistycznej Placówce Opiekuńczo-Wychowawczej i wybranych Programach Aktywności Lokalnej Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.

Zielone regały dostarczyła IKEA Kraków, a zapełnione zostały dzięki uprzejmości współpracujących z nami krakowskich wydawnictw, do których należą Wydawnictwo Literackie, ZNAK, WAM, Sine Qua Non, Insignis oraz Karakter.

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Kultura Dostępna.