W Centrum Obsługi Ruchu Turystycznego stoi literacka półka wypełniona książkami. Jeśli przeczytaliście książkę i chcecie podzielić się nią z innymi czytelnikami, wystarczy teraz zostawić ją na półce w dowolnym momencie dnia (w godz. 9.00 – 17.00). Ustawiając półkę przyłączamy się do grona miłośników bookcrossingu. To – w dużym skrócie – wielka światowa biblioteka, w której nie ma żadnych opłat, ani kaucji. Niech będzie nas jak najwięcej!

Literackie półki i regały bookcrossingowe, oznakowane dobrze Wam znanym logo akcji Drugie Życie Książki, znajdziecie również w Hospicjum św. Łazarza w Krakowie (ul. Fatimska 17), Pawilonie Wyspiańskiego (Plac Wszystkich Świętych 2), Centrum Kultury Ruczaj (ul. S. Rostworowskiego 13), kawiarni BAL (ul. Ślusarska 9), Tramp ApartHostel (ul. Św. Tomasza 30), kawiarni Stopklatka (ul. Brodzińskiego 8) i w Spółdzielni “Ogniwo” (ul. Paulińska 28). Jeśli przeczytaliście książkę i chcecie podzielić się nią z innymi czytelnikami, wystarczy zostawić ją na jednej z półek w dowolnym momencie dnia, w godzinach otwarcia miejsca, i gotowe. Do dzieła!

Hospicjum św. Łazarza w Krakowie
Ul. Fatimska 17

 

 

Pawilon Wyspiański
Plac Wszystkich Świętych 2

 

 

Centrum Kultury Ruczaj
ul. S. Rostworowskiego 13

 

Kawiarnia BAL
ul. Ślusarska 9
Tramp ApartHostel
ul. Św. Tomasza 30
Kawiarnia Stopklatka
ul. Brodzińskiego 8
Spółdzielnia “Ogniwo”
ul. Paulińska 28 (I p.)


fot. Karol Horosinfot. Karol Horosin

Półki Drugiego Życia Książki są również obecne w krakowskich szpitalach i ośrodkach pomocy społecznej:

Szpital Specjalistyczny im. Jana Pawła II
Specjalistyczny Szpital Miejski im. Gabriela Narutowicza
Szpital Zakonu Bonifratrów św. Jana Grandego
Uniwersytecki Szpital Dziecięcy
Szpital Specjalistyczny im. S. Żeromskiego
5 Wojskowy Szpital Kliniczny z Polikliniką
Wojewódzki Szpital Specjalistyczny
Wojewódzki Specjalistyczny Szpital Dziecięcy im. Św. Ludwika
Szpital Położniczo-Ginekologiczny – Ujastek
Szpital Specjalistyczny im. dr J. Babińskiego.

Spotkać nas możecie również w placówkach Stowarzyszenia SEIMACHA, w Specjalistycznej Placówce Opiekuńczo-Wychowawczej i wybranych Programach Aktywności Lokalnej Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.

Zielone regały dostarczyła IKEA Kraków, a zapełnione zostały dzięki uprzejmości współpracujących z nami krakowskich wydawnictw, do których należą Wydawnictwo Literackie, ZNAK, WAM, Sine Qua Non, Insignis oraz Karakter.

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Kultura Dostępna.

Drugie Życie Książki wspiera również Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie, przekazując książki na regały bookcrossingowe.