W miniony weekend mimo zmiennej i niepewnej pogody nie zabrakło chętnych do wzięcia udziału w kolejnych wydarzeniach zorganizowanych w ramach akcji Drugie Życie Książki. Tym razem wymienialiśmy książki przez dwa dni – w sobotę w klubokawiarni Forum Przestrzenie i w niedzielę przed siedzibą Centrum Obsługi Ruchu Turystycznego.

Sobotnie wydarzenie było dedykowane dzieciom, zarówno tym najmłodszym jak i nieco starszym czytelnikom. W towarzystwie rodziców i opiekunów dzieci chętnie sięgały po różne pozycje, jakie pojawiły się na stanowisku Drugiego Życia Książki. Wśród wielu książek nie zabrakło opowiadań dla dzieci takich jak Pan Kuleczka. Spotkanie, Wojciecha Widłaka, ale jednocześnie trafić można było na książki edukacyjne, jak egzemplarz Atlasu dinozaurów i wiele innych. Wymiana książek w tym dniu odbywała się w ramach 4. edycji  targów dla dzieci Kraków ŁAŁ Kids Fashion & Design.

Kilkadziesiąt osób wzięło także udział w wymianie, która miała miejsce w niedzielę 25 maja. Jak zwykle, i tego dnia dopisała frekwencja. Pojawiło się wielu chętnych do oddania swoich egzemplarzy w zamian za „nowe” pozycje. Kilkadziesiąt książek znalazło się na stanowiskach wymiany. Były to różnorodne pozycje, od literatury popularnej, romansów i powieści sensacyjnych po klasykę Aleksandra Dumasa czy tytuły znanych autorów, takich jak Zygmunt Bauman. Nie zabrakło pozycji niestandardowych, jak na przykład Poradnik wędkarsko-łowiecki dla dziewcząt czy Podręcznik do komunikacji. Trafić można było także na książki obcojęzyczne. Wśród egzemplarzy, które trafiają na wymianę coraz więcej jest pozycji nowych i w naprawdę dobrym stanie, co pozytywnie oceniają organizatorzy.

Już dzisiaj zapraszamy Was na kolejne edycje naszej akcji. 1 czerwca będziemy się wymieniać książkami dla dzieci z okazji Dnia Dziecka. 22 czerwca zapraszamy na kulinarną wymianę w ramach Najedzeni Fest, a 29 czerwca czeka nas regularna wymiana w Centrum Obsługi Ruchu Turystycznego. Zapraszamy!

 

Podziel się →